SVATÝ HNĚV

Tuto knihu si musí přečíst každý, kdo chce mít skutečně reálnou představu, 
jaké "radosti" přináší soužití s muslimskými imigranty, proč se nedaří jejich integrace do západní společnosti, 
jak vnímají nás, naše zvyky, naši morálku, naši civilizaci 
a jak chápou svoje postavení v naší společnosti.
 
 
Autor knihy, Dr. Nicolai Sennels, je dánský psycholog, který v letech 2005 - 2008 pracoval v kodaňské věznici Sønderbro, kde se zabýval péčí o mladistvé zločince. O svých zážitcích a závěrech napsal knihu „Svatý hněv - Mezi muslimskými zločinci".

Dnes je politicky aktivním členem Dánské lidové strany (Dansk Folkeparti), která usiluje o další omezení imigrace z nezápadních kultur, a stal se spoluzakladatelem hnutí For Frihed, které je dánskou pobočkou hnutí Pegida.

V rozhovoru pro finské noviny Kansalainen 1. 6. 2016 řekl: 

Před deseti lety se v Dánsku stala hrozný incident. Čtyři muslimští chlapci táhli mladou ženu za vlasy po největší kodaňské nákupní třídě Strøget a pokusili se ji znásilnit. I když křičela a bylo jasné, že se jí děje něco strašného, nikdo se ani nepohnul, aby jí pomohl. Představte si to! Mladá žena je vlečena po nejrušnější nákupní třídě v Dánsku a nikdo jí nepomůže.

Nejhorší věc, jakou můžete udělat svému sebevědomí, sebeúctě a své lidské důstojnosti je, že se nesnažíte zabránit zlu i za cenu, že by to pro vás mělo znamenat nepochopení a odsouzení od kolegů, přátel, nebo rodiny. Pokud pomáháme slabším jen tehdy, když to pro nás neznamená žádné riziko, jsme neužiteční zbabělci.
Dnes nejde ani tak o fyzickou pomoc, ačkoliv si myslím, že všichni muži by se měli učit bojová umění, ať už ve sportovních oddílech nebo v armádě, ale spíše duševní. Psaní dopisů do diváckých relací, vedení blogu, upřímné vyjadřování názorů, když se konverzace během polední přestávky stočí k islámu nebo imigraci, to vše velmi pomáhá. Zůstat pasivní, když jsou ženy ponižovány a když celý náš hodnotový systém a společenské zřízení ohrožuje neúspěšná integrace imigrantů, znamená odmítnutí zodpovědnosti. Muži by měli svou roli ochránců žen brát vážně.
Jako většina Dánů jsem byl šokován, když jsem se dozvěděl o tomto případu znásilnění. Jak brutalita případu, tak i ponechání té ženy bez pomoci, bylo něco hrozného. Před tímto incidentem jsem nevěnoval pozornost kritice islámu a muslimské imigrace, ale po něm jsem začal pozorně naslouchat. Tehdy jsem si ještě byl jistý, že integrace přistěhovalců bude zanedlouho úspěšná a že napětí mezi etnickými skupinami je způsobeno především sociální nespravedlností. Také jsem se bál odsouzení ze strany okolí do té míry, že jsem o svých pochybách nemluvil. Teď je všechno jinak. Už nevolím sociální demokraty a je mi jedno, co si lidé myslí o mých názorech.